UA
Меню

Міфи молодих мам

2019-07-31 00:06:28
  • Міф: Мами закохуються в своїх дітей з першого погляду

Правда: Існує безліч різних реакцій і почуттів, якими матері зустрічають своїх новонароджених дітей. Деякі мами, вперше побачивши свого малюка, негайно висловлюють радість і бурхливе захоплення. Однак більш поширеним почуттям, за відгуками багатьох мам, в момент першої зустрічі є подив. Нерідко потрібні дні і навіть тижні для того, щоб мама полюбила свого недавно народженого малюка всім серцем.

  • Міф: Годувати грудьми легко і безболісно

Правда: У той час, як деякі пари мама-малюк з перших хвилин мають успішний досвід грудного вигодовування, набагато більшій кількості мам необхідна деяка підтримка і / або освоєння необхідних навичок перш, ніж годування грудьми налагодиться і стане для них звичним. Проводити консультації з питань лактації - це нормально і очікувано, тому налаштовуйте себе на позитив і заздалегідь визначитеся, до кого ви зможете звернутися за допомогою в майбутньому. Говорячи начистоту, годування грудьми може бути болючим на самому початку (але цей біль ОБОВ'ЯЗКОВО піде через кілька днів або тижнів). Більшість жінок отримують величезне задоволення від годування грудьми, як тільки вони і їхні діти адаптуються до цього процесу.

  • Міф: Діти сплять

Правда: Деякі діти - так, більшість - ні. Саме тому існує 3 мільйони книг для батьків «як укласти вашої дитини спати». Хоча комусь, можливо, набагато більше придалася б книга «як вижити без достатньої кількості сну протягом першого року», оскільки це найбільш типовий сценарій для більшості молодих батьків. Якщо ваша дитина прокидається через кожні 40 хвилин або переплутав день з ніччю, знайте, з вами все в порядку. Є безлічі тлумачних книг, написаних авторами з різними батьківськими цінностями, ви, цілком ймовірно, знайдете ту, яка буде працювати в відношенні вас і вашого малюка. Однак пам'ятайте, що сон маленьких дітей дуже сильно відрізняється від сну дорослих, а будь-які зміни в поведінці вимагають часу і терпіння (що справедливо і по відношенню до вас самих).

  • Міф: Постійно лежати після пологів - це прояв ліні. «Я б, мабуть, зробила щось»

Правда: Перш за все, нагадаємо: ви вже щось РОБИТЕ. Насправді, ви робите дуже багато речей. Більшість з них - абсолютно нові, і абсолютно все ви робите в дещо незвичному для себе стані. Вітаємо! Деякі мами змушені повертатися до свого «нормального» способу життя або знову вибиратися у світ незабаром після народження дитини, інші ж із задоволенням проводять дні в ліжку з малюком. Якщо здоров'я дозволяє, і у вас є бажання вийти з дитиною з дому, тоді зробіть це і у всіх сенсах вдихніть свіжого повітря. Біжіть підстрибом (з дозволу лікаря, зрозуміло)! Але не забувайте, що з величезного списку справ ви виконуєте найважливішу і велику роботу, піклуючись про ваш дитинку і собі самій під час цього колосального адаптаційного періоду. Якщо ви хочете (і можете) залишатися в ліжку протягом 3 тижнів, тоді обкопують і дивіться так багато снів, як тільки зможете.

  • Міф: Батьки (особливо матері) інстинктивно знають, як піклуватися про дитину

Правда: Батьками стають несподівано (особливо раптово це відбувається для батьків, у яких немає 9 місяців фізіологічного перехідного періоду), однак можуть піти місяці або роки на те, щоб знайти себе в цій новій ролі, виробити свою власну батьківську стратегію і тактику. Деякі молоді батьки приймають нові ролі швидко і легко, в той час як у інших це відбувається більш поступово. Стикаючись обличчям до обличчя з необхідністю прийняття одного рішення за іншим, молоді батьки знаходять свій шлях, розмірковуючи над тим чи іншим вибором і рішенням, дивлячись на друзів і їх сім'ї або вивчаючи книги в пошуках підказок, як найкращим чином виховувати свою дитину. Багатьом батькам, особливо матерям, які доглядає за малюком в більшій мірі, приносять користь тісні спільноти інших матерів, в яких вони можуть знайти підтримку, ідеї і дружнє спілкування, так само як і в інших сім'ях, в дружньому колі або в програмах, спеціально розроблених для молодих батьків. Навіть, якщо ви з тих жінок, які завжди і все звикли робити самостійно, зараз настав час знайти інших таких самостійних мам, з якими можна було б обговорити актуальні питання.

  • Міф: Батьки перебувають у стані блаженства і відчувають тільки ніжні почуття до своїх малюкам

Правда: Бути батьками, особливо, якщо ви раніше ніколи цього не робили, часом може бути дуже розчаровуючим досвідом. У той час, як для деяких молодих батьків мати дитину радісно і весело, це абсолютно нормально відчувати незадоволеність, смуток, ревнощі та / або гнів з приводу своєї нової ситуації або нового члена вашої родини. 10-20% матерів страждають від післяпологової депресії, і багатьом батькам емоційно складно дається адаптація до батьківства.

Timara Freeman-Young

______________________________________________________________________________________________

Источник: сайт известного автора, доулы и консультанта Пенни Симкин

Перевод: Ольга Горбенко, Центр «Семицвет»

Thanks to www.pennysimkin.com for sharing this article!

Фото Ольги Горбенко

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ