UA
Меню

Як протистояти критиці щодо грудного вигодовування

2019-08-07 03:41:37

На жаль, багато мам припиняють грудне вигодовування під напором різного роду критики щодо свого вибору годувати грудьми. Критичні зауваження незнайомців пережити легше, адже, швидше за все, ви ніколи більше з ними не зустрінетеся. Куди складніше впоратися з критикою з боку близьких і друзів.

Іноді близькі вам люди, - особливо батьки, - вважають, що якщо ваш батьківський вибір відрізняється від їх власного, то це пряма атака на їх батьківський вибір. Вони можуть щиро вірити, що прийняття ними ваших батьківських рішень рівнозначно визнанню того, що їх власні батьківські рішення були неправильними. Опинившись в подібній ситуації, спробуйте пояснити, що ваш вибір не є винесенням вироку їм як батькам. Це лише результат того, що зараз вам доступна інша інформація, на підставі якої ви приймаєте рішення щодо своеї унікальної дитини і своєї сім'ї.

Завжди пам'ятайте, що члени вашої родини і близькі друзі, негативно висловлюються щодо грудного вигодовування, часто роблять це тому, що піклуються про вас і вашу дитину, навіть якщо їх коментарі безпідставні або недоречні.

Мета даної статті - представити можливі відповіді на критику, що стосується грудного вигодовування, проте ці відповіді можуть бути використані і в відношенні інших батьківських рішень.

Техніки відповіді на критику

Просвіщати

Найчастіше люди просто поняття не мають про існування безлічі переваг грудного вигодовування для матері і дитини. Вони нічого не знають про величезну кількість дослідницьких даних, які говорять на підтримку тривалого грудного вигодовування і, особливо, про його користь для здоров'я. Констатуйте наукові факти про переваги годування грудьми. Роздрукуйте деякі матеріали і розкладіть їх по всьому будинку - ванна кімната завжди підходяще місце! М'яко попросіть того, хто критикує вас людини прочитати їх, - не заради додаткових аргументів, а для з'ясування того, що корисно для вашої дитини.

Реагуйте на своєрідну турботу

Спробуйте зрозуміти, чому близькі вам люди вважають грудне вигодовування проблемою, - таким чином ви зможете відповісти на своєрідну турботу і спростувати будь-яку помилкову інформацію. Вони вважають, що в цьому немає ніякої користі для дитини? Їх турбує, що подумають люди? Чи знайомі вони з будь-якими дослідженнями? Чи знають вони інші сім'ї, в яких дітей довго годували грудьми?

Діліться своїми почуттями з приводу критики

Іноді може допомогти відверта розмова з тим, хто занадто негативно висловлюється щодо грудного вигодовування. Можливо, цій людині достатньо буде почути про те, що його коментарі завдають шкоди вам і вашому дитини (особливо, якщо ваш малюк вже підріс), і ви наполягаєте на тому, щоб вони припинилися. Діти часто розуміють набагато більше, ніж ви думаєте, і негативні висловлювання і дії можуть їх засмучувати і приводити в замішання. Ваші слова можуть досягти мети або, принаймні, утримають цю людину від критики грудного вигодовування при вас і вашій дитині.

Посилайтеся на авторитетні джерела

Деякі люди, які не беруть до уваги вашу думку, чи прислухаються до думки лікарів або інших фахівців. Скажіть, що лікар вашого малюка рекомендував тривале грудне вигодовування. Якщо ваш доктор є затятим прихильником грудного вигодовування, запросіть критикуючу вас людини до нього на прийом, щоб він все почув на власні вуха. Американська Академія Педіатрії рекомендує «продовжувати грудне вигодовування, як мінімум, до 12 місяців, і після - за взаємної згоди матері та дитини». Всесвітня організація охорони здоров'я радить годувати дітей грудьми, щонайменше, до 2-х років.

Переводьте все на жарт

Деякі мами вважають гумор хорошим засобом вгамувати критиків. Ви можете сказати у відповідь щось на зразок цього: «Не хвилюйся. Я не думаю, що повинна буду ділити з нею кімнату, коли вона переселиться в студентський гуртожиток! »

Уникайте теми

Інший спосіб впоратися з критикою - просто уникати розмови на «хвору» тему. Якщо виникає питання грудного вигодовування, дипломатично міняйте тему. Намагайтеся годувати малюка в окремій кімнаті, уникаючи, таким чином, або зводячи до мінімуму, будь-які прямі зауваження щодо вашої дитини.

Зробіть питання грудного вигодовування взагалі не підлягає обговоренню

Деякі батьки (особливо, якщо оточуючі вкрай негативно налаштовані щодо тривалого грудного вигодовування) вважають найбільш ефективним взагалі уникати дискусій на цю тему. Іноді необхідно бути стриманим, але твердим: «Це моя дитина і мій батьківський вибір, і я більше не буду це обговорювати». Якщо критики наполегливо продовжують піднімати тему, відповідайте кожен раз однієї і тієї ж фразою (наприклад, «Це те, що підходить нашій сім'ї»), поки вони не зрозуміють, що дана тема не обговорюється. Якщо і це не спрацює, підіть.

Що робити, якщо нічого не допомагає?

Якщо ви готові обговорити тему грудного вигодовування, деякі люди думають, що мають хороший шанс довести вам вашу неправоту, і будуть сипати запереченнями до нескінченності. Іноді людина абсолютно не налаштований вислуховувати ваші доводи, він просто має намір «зачіпати» вас, поки ви не станете робити так, як він хоче. Якщо ви маєте справу з суто емоційною відповіддю без жодних доводів, або ж це «погані» доводи, що випливають один за іншим на будь-яке ваше висловлювання; якщо немає і натяку на припинення цього потоку, як немає і бажання слухати, тоді вам краще припинити розмову. Переведіть всі на жарт, змініть тему або зробіть питання грудного вигодовування надалі не підлягає обговоренню.

Висловлюйте впевненість у своєму рішенні і в той же час будьте максимально дипломатичні (в залежності від того, з ким ви маєте справу). Як тільки вони зрозуміють, що немає жодного шансу вас переконати, то перестануть сперечатися або, принаймні, стримають свій запал. Повторюйте одне і те ж твердження кожен раз, коли розмова стосується вашого рішення годувати грудьми. Зрештою, це досягне мети.

«У деяких культурах вважається, що кожному новонародженому належить право бути вигодовує грудьми до двох років. Ці народи вірять, що за годування грудьми прощаються всі гріхи. І поки ти годуєш, за твоєю спиною стоїть ангел і підтримує тебе. Мені подобається думати про ангела, який стоїть за моєю спиною кожного разу, коли я годую. Це дуже втішна думка, коли щось йде не так. Якщо ви не можете отримати підтримку у своїй сім'ї, принаймні, ангел завжди за вами »./ Даян /

Відповіді на критику, які використовували інші батьки:

 • "Це цікаво. Що саме змусило тебе так думати? »
 • «Я виховую дітей так, як мені здається правильним».
 • «Я поважаю твою думку і ціную твую пораду, але я багато думала над цим питанням, вивчала результати різних досліджень, і моє рішення остаточне. Я буду рада поважати твою думку і слухати те, що ти хочеш сказати, але і ти повинен поважати моє рішення, - і це МОЄ рішення ».
 • «Як мама цієї дитини, і саме з цієї причини, я читала про важливість годування грудьми. І в глибині свого серця я знаю, що це саме те, що я хочу - і що повинна - робити для нього зараз. Якщо ти любиш нас обох, то повинен підтримати мене в цьому рішенні ».
 • «Ти ж знаєш, як ці медики люблять міняти свої рекомендації. І це те, що вони радять зараз: найкраще - продовжувати годувати грудьми, - і мене це цілком влаштовує ».
 • «Ми зараз працюємо над відлученням» (Якщо дитина вже знайомий з твердою їжею, то ви вже формально в процесі припинення грудного вигодовування, хоч це і може розтягнутися на кілька років)
 • «Це те, що підходить для нашої сім'ї. Поки це не стане проблемою, ми нічого не збираємося міняти ». (Закриті, - прибережіть аргументи для того, хто дійсно захоче їх слухати)
 • «Чому я повинна хотіти замінити грудне вигодовування на те, що коштує грошей, проте в живильному і імунному сенсі поступається материнському молоку?» (Це не дуже коректне висловлювання, тому, перш ніж їм скористатися, візьміть до уваги, з ким саме ви розмовляєте)

Відповіді вашим батькам:

 • «Тепер, коли я стала мамою, я по-справжньому оцінила все, через що вам з татом довелося пройти заради мене, і я дуже вдячна, що можу приходити до вас за порадою. Мені дуже допоможе, якщо я буду знати, що ви збираєтеся підтримати мене в моєму рішенні годувати грудьми, оскільки це так багато для мене значить ».
 • «Це зовсім не означає, що я ображена тим, що мене не годували грудьми. - Це не так. Ви прийняли рішення, яке було правильним для вас і вашої дитини (для мене). Я приймаю рішення, яке буде правильним для нас ».
 • Іноді працює техніка «бутерброда»: Спочатку скажіть що-небудь втішне: «Я так рада, що ти тут, з моїми дітьми. Мати таку люблячу бабусю, як ти, це дуже важливо. Я завжди знала, що ти будеш такий чудовою бабусею ». Потім скажіть те, що ви хочете сказати: «Мене дуже засмучує, коли ти критикуєш мій вибір і рекомендації нашого педіатра щодо грудного вигодовування. Це засмучує мене настільки, що я можу почати уникати зустрічей з тобою ». Потім знову скажіть щось приємне: «Це б мене засмутило, оскільки я знаю, як ти любиш моїх дітей, і я хотіла б, щоб ти була в їхньому житті, тому що ти така особлива».

Переклад Ольги Горбенко, Центр «Семицвіт», з дозволу автора.

Copyright © 2005 kellymom.com. Reprinted with permission from kellymom.com,
which does not endorse any particular uses of this translated document.
kellymom.com is not responsible for the completeness or the accuracy of the translation.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ