UA
Меню

Жива легенда Пенні Сімкін

2021-03-29 19:44:33

70-річна Пенні Сімкін - це шанований у всьому світі фахівець з підготовки до пологів, співавтор популярної (в тому числі і у нас) книги «Гід по вагітності, пологах та догляду за новонародженим», написаної разом з Дженет Веллі і Ен Кепплер.

Відома як родоначальниця руху Доул (професійних помічниць в пологах), Сімкін навчила тисячі фахівців фізичної та емоційної підтримки жінок під час пологів. Науково доведено, що така підтримка на 25% скорочує тривалість перейм, а також на третину знижує кількість операцій кесарева розтину.

Пологи не змінюються

«Пологи ніколи не змінюються», - каже Сімкін. «Однак змінилося те, як ми відносимося до пологів, і що думаємо про них. Зараз ми живемо в культурі страху щодо всього, що пов'язано з пологами ». «Лякаючись того, що результат буде поганим, ми вважаємо кесарів розтин відповіддю на всі питання, і тому втрачаємо вміння і мистецтво народжувати дітей».

Кількість кесаревих розтинів в Сіетлі досягло 32%. Цей показник вищий, ніж коли б то не було, і у всій решті країні, збільшившись за останні 10 років більш, ніж на 50%. І хоча прямий зв'язок не так очевидна, але материнська і дитяча смертність також ростуть.

З життєвим гумором і твердою вірою в доказову медицину, базовану швидше на наукових дослідженнях, ніж на лікарняній моді, Сімкін сповідує радикальні погляди: «Пологи - це нормально. Пологи - це природно. Жінки заслуговують на підтримку в своїй потребі народжувати так, як вони хочуть ».

Пологи - це також політичне питання, яке зачіпає страхове регулювання, лікарняні протоколи, цілком законне занепокоєння і сучасну динамічну життя. Страховка не покриває витрати на Доул, на відміну від лікарів; навчання тому, як народжувати, вимагає часу; кесарів розтин легко внести до розкладу; високотехнологічні пологи - «паливо» для великого бізнесу ліків і медичного обладнання.

Хоча думки експертів і розходяться щодо того, що краще використовувати в разі складних пологів - масаж або ліки, - проте всі вони вважають Сімкін «живою легендою» за її знання про пологи, співчуття жінкам і здатність навчати, - вміння, які вона розвивала протягом 40 років практичної роботи.

Як вона це запам'ятає?

«Як вона це запам'ятає?», - це мантра Сімкін. Вона надрукувала цю фразу на своїй футболці доули, щоб нагадувати лікарняним персоналу про чуйності до породіллі. «Коли ви починаєте зосереджувати свою увагу на досвіді жінки, який вона отримує під час пологів, а не тільки на питаннях природного розродження, - каже Сімкін, - це відкриває перед вами новий світ».

Сімкін не є фанатичною прихильницею природних пологів, але вона щиро хоче зрозуміти, чому жінки стали такими боязкими щодо пологів, в той час як в інших аспектах життя вони настільки сильні.

«Мені дуже сумно від того, що жінки вважають пологи для себе неможливими», - каже Сімкін, - «Вони також дуже зайняті і не мають у своєму розпорядженні часу для допологових курсів. Існує не так багато джерел, в яких жінки можуть черпати віру в себе ... І пологи - один з них. Жінки дуже треновані і спортивні, вони бігають марафони, і при цьому думають, що вони не можуть народжувати ».

«Я б хотіла, щоб люди цінували, наскільки добре їх тіла влаштовані для того, щоб давати життя. Кожна клітина в вашому тілі знає, як це зробити ».

Пенні Сімкін вела класи з підготовки до пологів, проводила наукові дослідження, виступала на конференціях і супроводжувала як доула пологи багатьох своїх студентів ще до того, як ця професія знайшла своє ім'я. Однак після 20 років наполегливої ​​роботи вона відчула кризу. В кінці 80-х років минулого століття кількість операцій кесарева розтину стало стрімко зростати. З'явилася тенденція робити акцент швидше на батьківство, ніж на пологах. Чи важливі пологи насправді? Адже, врешті-решт, це всього лише один день. Симкин вирішила знайти відповідь на це питання.

Протягом багатьох років її випускники залишали їй записи про свої пологи і заповнювали опитувальники. Вона розшукала 24 випускниці своїх перших класів і попросила їх знову розповісти про пологи, - 20 років по тому. Сімкін порівняла старі версії з новими.

«Це було незбагненно, наскільки чіткими виявилися їхні спогади і наскільки значущими », - говорить вона. Вона особисто інтерв'ювала 20 жінок. 9 з них плакали, згадуючи свої пологи, деяких переповнювали радість і гордість, інших - гнів і співчуття. За словами Сімкін, жінки, які були задоволені своїми пологами, зовсім не обов'язково прожили їх легко або природно. Найбільш значущим було те, як саме звертався з ними лікарський персонал.

Доула - частина сучасної реальності

«Ми не можемо контролювати пологи, то, наскільки складними вони будуть, це, скоріше, з області віри», - каже Сімкін. «Але ми завжди можемо контролювати те, яким чином ми дбаємо про жінку».

Навіть якщо це всього лише один день, в цей день жінки набагато більш уразливі, каже вона. Пологи - це біль, нагота, залежність від інших, можливість тілесних ушкоджень, присутність авторитетних фігур, які можуть бути чуйними або навпаки. Сьогодні одна з чотирьох жінок описує свої пологи, як травмуючий досвід.

«Якщо жінка відчула себе сильною завдяки пологам, вона думає:« Якщо я змогла зробити це, я зможу зробити все, що завгодно »- і це на все життя», - каже Сімкін. «Якщо вона відчула приниження або сором», її урок буде іншим: «Я злякалася. Я не можу впоратися з болем ». Як це вплине на її ставлення до інших речей? »

Пенні Сімкін вважає, що найбільше породіллі необхідний досвідчений, турботливий захисник, який не тільки проведе її через фізичну частину пологів, але також приділить увагу її емоційних потреб.

Тому вона брала активну участь у створенні місцевих і міжнародних асоціацій Доул PALS і DONA, її вклад в підготовку помічниць в пологах величезний. Вона вчила старших Доул, які потім навчали Доул-новачків, - ряди нової професії поповнювалися дуже швидко. Через кілька років були підготовлені тисячі Доул і розроблена концепція немедичною допомоги під час пологів, що стала частиною сучасної реальності.

Кесарів розтин

Сімкін називає Сіетл найкращим місцем в країні для народження дитини, так як він надає безліч можливостей: домашні акушерки, домашні пологи, пологові центри та високотехнологічні госпіталі.

Проблему госпіталів вона бачить в тому, що по відношенню до пологів вони часто не дотримуються доказової медицини. Вони стимулюють пологи без необхідності, що підвищує ймовірність кесаревого розтину. Вони використовують безперервний електронний моніторинг серцебиття плоду, хоча не було доведено, що це позитивно впливає на результат. «Так, це велика індустрія, і персонал в жаху, якщо монітор не включений», - каже Симкин. Гірше того, невеликий збій в серцебитті дитини часто призводить до того, що лікарі поспішають зробити кесарів розтин. «Якби тільки лікарі читали свою ж власну літературу!»

У 2003 році Американський коледж акушерства і гінекології схвалив кесарів розтин як варіант, який може вибрати сама жінка, якщо вона здорова і хоче мати тільки одного або двох дітей. Це привело в жах іншу частину професіоналів допомоги при пологах. Вони посилаються на дослідження про загрози такої операції, що включають більш високий ризик інфікування, смерті, хірургічних втручань, підвищення шансів на безпліддя, небезпека кровотечі і можливість того, що плацента наступноі дитину прикріпиться в області рубця.

Багато в чому зростання кількості кесаревих розтинів був обумовлений запитом самих жінок, говорить доктор Ненсі О`Ніл, досвідчений акушер-гінеколог з Сіетла. «США - країна, схильна до моди ... В кінці 70 - початку 80 років минулого століття люди робили все можливе в боротьбі за вагінальні пологи. Сіетл був природним ... Зараз місто стало ще більш урбанізованим. Освічені, зрілі пацієнти воліють мати більший контроль над своїм життям, тому ідея включити щось в свій розклад і зробити це контрольованим для них вельми приваблива. Ось чому настільки важливо існування людей, подібних Пенні, яка говорить: «Зупиніться! Подивіться на переваги вагінальних пологів! »... Дехто вважає, що вагінальні пологи стануть архаїкою».

О`Ніл називає Сімкін сполучною ланкою. «Її книга про пологи - це біблія, яку всі ми використовуємо. ... Вона також допомагає пацієнтам зрозуміти, що природні пологи - це дійсно здорово. І знаєте що? Скажу більше, це також здорово і для медицини ».

Сімкін супроводжувала більше 750 пологів в якості доули і продовжує це робити донині, вважаючи, що її робота ще не завершена. Її мета - залишити великі знання про підтримку жінки в пологах, «тому що, коли ми дійдемо до позначки 50% кесаревих розтинів або 80%, і люди захочуть знайти кращий шлях, прийде час качнутися маятнику в іншу сторону, і тоді нам не доведеться знову винаходити колесо ».

У травні 2015 року доули Центру "Семицвіт" Ольга Верещак та Ольга Горбенко пройшли навчання у Пенні Сімкін (США) і Кеті Ліндстром (Канада) на семінарі "DONA" для фахівців в Єрусалимі.

За матеріалами Paula Block "Looking to nature, doula Penny Simkin practices the art of delivery", Pacific Northwest magazine, 2008. Фото: сторінка Пенні Сімкін на Facebook. Переклад: Ольга Горбенко, Центр «Семицвіт» 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ