UA
Меню

Роль доули в процесі пологів

2019-11-18 18:25:03

В багатьох культурах, з давних часів, породіллю оточували інші жінки. Якщо подивитися на історичні картини, на яких зображені пологи, можна побачити, принаймні, двох жінок, які знаходяться поряд з породіллею і допомогають їй. Одна з них - акушерка, відповідальна за благополучні пологи для матері та дитини, роль іншої  жінки (або жінок - матері, сестри) - бути позаду породіллі або поряд з нею, підтримуючи її і створюючи додатковий комфорт.  Доула, супроводжуюча процес пологів в наш час, як раз і втілює собою образ тієї жінки, материнськох фігури, яка була поряд з породіллею протягом столітть.

 

Задача доули - забеспечувати фізичну та емоційну підтримку, сприяти інформуванню жінки та її партнера під час пологів.  Доула пропонує рухи, позиції, способи дихання, які сприяють більшему розслабленню і комфорту, але тільки жінка вирішує, чи підходить це їй. Доула допомагає породіллі та її партнеру бути повністю обізнаними у відношенні того, як проходять пологи на кожному етапі та які є можливі варіанти. Та, ймовірно, найбільш важлива роль доули є в забеспеченні безперервного емоційного комфорту породіллі, в підтримці її впевненності в благополучному закінченні.

 

Доула володіє не-медичними вміннями і знаннями. Вона не виконує функцій лікаря, таких як відстеження серцебиття дитини або огляд породіллі. Доула не ставить діагнозів і не дає медичних порад. Й, що особливо важливо, доула не приймає рішення за своїх клієнтів; вона не нав'язує своїх цінностей породіллі.

 

Мета доули - допомогти жінці отримати досвід беспечних і задовільних хх пологів в тому сенсі, який сама жінка вкладає в це поняття.  В присутності доули багато породіль відчувають меншу потребу в медичному знеболюванні або можуть відкладати отримання таких медикаментів на більш пізній період. Це не роль доули - відмовляти жінку від прийнятого нею рішення. Доула допомагає жінці бути обізнаною про всі можливі варіанти, включаючи ризики, користь і альтернативи допомагаючи тим в прийнятті зваженного рішення, і підтримує вибір, який зробила мати. 

 

Комфорт і впевненність, які отримує породілля від доули, цілющі і значущі незалежно від того, використовуються медичні препарати чи ні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ