UA
Меню

Semicvet

Доведено, що присутність доули поруч з породіллею значно скорочує час перймів, знижує потребу в знеболюванні, зменшує ризик кесаревого розтину, покращує стан новонароджених малюків і робить спогади мам про пологи більш позитивними. 

Запрошення до пологового залу професійного партнера – доули – в Україні не настільки поширене, як в США чи країнах Європи. Для нас це нова практика, хоча вона і стрімко набирає популярність. 


Хто ж така доула? І чим вона може бути вам корисною? 

У перекладі з давньогрецької слово доула означає «служниця жінки». Зараз так називають фахівців, що надають немедичну допомогу майбутнім мамам. 

Доула проходить спеціальне навчання, знає все про фізіологію пологового процесу і сама зазвичай має досвід хоча б одних благополучних пологів. Тому її вирізняє віра в те, що і її клієнтка здатна народити самостійно. А доула готова бути поруч, пропонуючи майбутній мамі інформаційну, психологічну та практичну підтримку. Вона також готова до будь-якого розвитку подій в процесі пологів – знає, чим можна допомогти жінці, коли медичні втручання бувають необхідними. Разом з тим вона не є медпрацівником, і навіть маючи відповідну освіту, не робить жодних медичних маніпуляцій, виступаючи в якості доули.

Доула може підтримати під час пологів і членів родини, які перебувають поруч з жінкою в пологовому залі. 

За 12 років роботи Центру в ньому пройшли підготовку до народження дитини близько 2000 жінок і пар, майже половина з них народили своїх малюків з підтримкою наших доул. У 2016 році Центр «Семицвіт» став офіційним членом Європейської доульської мережі (EDN), що об'єднує доульські асоціації з понад 20 європейських країн. Доули нашого Центру працюють у чіткій відповідності до Етичного кодексу EDN. З 2016 року ми проводимо навчання для доул.

Європейська Мережа Доул (EDN) була заснована в 2011 р., щоб об'єднати доульскі організації Європи, які дотримуються спільного Етичного Кодексу.
Доули підтримують батьків та сім'ї в ухваленні незалежних рішень протягом вагітності, пологів та на початку батьківства.
Члени EDN - доульські організації, навчальні курси або друзі EDN погоджуються з таким визначенням ролі та етики  доул:

 • Доули надають емоційну та практичну підтримку батькам та сім'ям.
 • Доули не здійснюють медичних маніпуляцій, не встановлюють діагнозів, не дають медичних порад.
 • Доули підтримують зважений вибір та інформовану згоду, не впливаючи на процес ухвалення рішень батьками.
 • Доули надають повну та прозору інформацію щодо свого досвіду, навичок та професійних обмежень.
 • Доули поважають приватне життя клієнтів та зберігають конфіденційність усієї отриманої інформації.
 • Доули ставляться до батьків, сімей, а також до всіх фахівців з повагою та ввічливістю.
 • Доули постійно самовдосконалюються в особистому та професійному плані.
 • Доули роблять свій внесок у життя місцевих громад та суспільства.

Як проходить супровід доул Центру "Семицвіт" В Дніпрі?

У Центрі «Семицвіт» працюють шість доул. Вагітна жінка має можливість обрати ту, з якою їй буде найбільш комфортно. Всі наші доули ведуть курси для вагітних, проводять семінари та практичні заняття. Тож в процесі підготовки ви зможете познайомитися з різними фахівцями і визначитися з вибором.

 • Ваша співпраця почнеться з безкоштовної годинної консультації за кілька тижнів до появи малюка. Ви зможете обговорити з вашою доулою своє бачення пологів. Розкажіть про все, що може мати для вас значення. Якщо планується присутність на пологах чоловіка або іншої близької людини, запросіть на цю зустріч і його (її).
 • Якщо ваш партнер не відвідував курси разом з вами, запишіть його на додаткові консультації або сходить разом на партнерський семінар. Тоді у нього буде можливість не залишитися в ролі стороннього спостерігача, а стати дійсно надійним помічником.
 • Емоційний стан жінки – вирішальний фактор для нормального перебігу пологів. Досвідчена доула допоможе зменшити страх, тривогу і напругу. Обговорити хвилюючі вас теми важливо ще до полоів.
 • В очікуванні пологів доула знаходиться на зв'язку з вами в режимі 24/7. Зателефонувати їй можна в будь-який час.
 • Будемо раді надати вам можливість народити в комфортному пологовому залі Центру «Семицвіт», розташованому в перинатальному центрі на вул. Космічній. Ми вже 12 років співпрацюємо з медичними бригадами, що приймають пологи. Ви також можете скористатися комфортними післяпологовими палатами.
 • Допомога доули під час пологів розпочнеться з того етапу, на якому вам це буде необхідно. Цінність її підтримки – в безперервності. З нею надійно і спокійно. У неї в запасі десятки немедичних прийомів, які можуть полегшити біль: знеболюючий і розслабляючий масаж, техніки дихання, зручні позиції для пологів. Доула підтримає позитивне налаштування, пояснить, що відбувається на кожному етапі пологів. Вона також допоможе вашому  партнерові ефективно і комфортно брати участь у процесі.
 • Відразу після пологів присутність доули не закінчується. Вона може проконсультувати молоду маму з питань грудного вигодовування. Надасть будь-яку допомогу, яка може знадобитися жінці – прийняти душ, приготувати чай, перейти в післяпологову палату...
 • Доула нашого Центру залишатиметься з вами на зв'язку і після виписки з пологового будинку. Їй можна задати будь-які питання, що стосуються адаптації новонародженого, догляду за малюком, відновлення організму жінки, грудного вигодовування та нових сімейних ролей.   

Звертайтеся, ми раді бути вам корисними!

Відгуки про пологи з доулою від випускників курсів для майбутніх батьків Центру "Семицвіт":


НАВЧАННЯ ДЛЯ ДОУЛ