UA
Меню

Доула і партнер – ефективна команда на допомогу жінці, що народжує

2019-11-18 18:27:53

Партнер жінки (батько дитини або інша близька людина) грає дуже важливу роль в наданні підтримки породіллі. Доула не може замінити той унікальний вклад, що він привносить в пологи: це спільність поглядів та довготривалі довірчі відносини, дуже близьке знання жінки, любов до неї і до її дитини. Доула бере участь в пологах в доповнення к партнеру, а не замість нього.  В ідеалі доула і партнер створюють чудову команду для підтримки жінки, об'єднуючи свої сильні сторони і вдало доповнюючи один одного. 

 

В 60-ті роки минулого сторіччя, на початку появи батьків в пологових будинках очікувалось, що вони будуть щільно залучені в процес народження дітей як порадники, помічники і люди, відповідальні за прийняття рішень з приводу породіллі. Ці очікування виявились нереалістичними у відношенні до більшості чоловіків, оскільки вони, як правило, не мають необхідних знань про процес народження дитини і можливих медичних процедурах та, при цьому, не можуть або не хочуть ставити питання медичному персоналу. Деякі батьки почувають себе безпорадними і відчувають стрес, дивлячи, що жінці боляче. Вони не мають змоги безперервно підтримувати в ній впевненність і піклуватися про неї так, як їй це необхідно. 

 

В присутності доули психологичне напруження, що відчуває чоловік, знижується, та він може брати учать в процесі пологів на комфортному для себе рівні. Батьки часто відчувають полегшення, знаючи, що можуть покластися на допомогу доули; вони отримують більше задоволення від участі в процесі пологів.  А тих батьків, які хочуть грати більш активну роль, доула направляє і допомагає їм найбільш ефективно підтримувати своїх коханих. Друзі, члени родини, які виступають в ролі партнерів, також цінують підтримку і допомогу доул, їх здатність вселяти впевненність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ