UA
Меню

Доула і партнер – ефективна команда на допомогу жінці, що народжує

2020-01-23 01:45:22

Партнер жінки (батько дитини або інша близька людина) грає дуже важливу роль в наданні підтримки породіллі. Доула не може замінити його унікальний внесок у пологи: це спільність поглядів та довготривалі довірчі відносини, дуже близьке знання жінки, любов до неї і до її дитини. Доула бере участь в пологах в доповнення до партнера, а не замість нього. В ідеалі доула і партнер створюють чудову команду для підтримки жінки, об'єднуючи свої сильні сторони і вдало доповнюючи один одного.
В 60-ті роки минулого сторіччя, на початку появи батьків в пологових будинках очікувалось, що вони будуть щільно залучені в процес народження дітей як порадники, помічники і люди, відповідальні за прийняття рішень. Ці очікування виявились нереалістичними щодо більшості чоловіків. Оскільки вони зазвичай не мають необхідних знань про процес народження дитини і можливі медичні процедури і до того ж не можуть або не хочуть ставити питання медичному персоналу. Деякі батьки почувають себе безпорадними і відчувають стрес, коли бачать, що жінці боляче. Вони не мають змоги безперервно підтримувати її впевненість і піклуватися про неї так, як вона цього потребує. 

В присутності доули психологічне напруження, що відчуває чоловік, знижується і він може брати участь в процесі пологів на комфортному для себе рівні. Батьки часто відчувають полегшення, знаючи, що можуть покластися на допомогу доули; вони отримують більше задоволення від участі в процесі пологів. А тих батьків, які хочуть грати більш активну роль, доула направляє і допомагає їм найбільш ефективно підтримувати своїх коханих. Друзі, члени родини, які виступають в ролі партнерів, також цінують підтримку і допомогу доул, їх здатність надавати впевненість.

ДОПОМОГА ДОУЛИ

НАВЧАННЯ ДЛЯ ДОУЛ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ